Świerk - Picea

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Świerk ajański
Cena: 25,00 zł
Świerk ajański

Świerk ajański

Picea jezoensis

 

Świerk ajański w naturze rośnie na rosyjskim Dalekim Wschodzie, w Chinach, Korei i Japonii na wyspie Hokkaido. U nas osiąga 8-20 m wysokości i 3-6 m średnicy korony.

Gatunek charakteryzuje się soczystą zielenią igieł i wyniosłym pokrojem korony.

Igły spłaszczone do 2cm dł. gęste, ciemnozielone, błyszczące. Korowina szara, łuszczy się drobnymi płatkami.

Szyszki cylindryczne, długości 3-8cm. Młode zielonożółte lub purpurowe, dojrzałe jasnobrązowe. Wytrzymały na mróz.
 
Świerk biały 'Alberta Globe' - Picea glauca 'Alberta Globe'
Cena: 20,00 zł
Świerk biały 'Alberta Globe' - Picea glauca 'Alberta Globe' Krzew bardzo gęsty, zwarty, dorastający do 0,5 m wys. i 1 m szer. Tworzy kopulasto-kulistą formę. Lubi stanowiska słoneczne. Bardzo cenna odmiana do ogrodów skalnych, małych ogrodów przydomowych lub do kompozycji w pojemnikach.
Świerk biały 'Conica' - Picea glauca 'Conica'
Cena: 22,00 zł
Świerk biały 'Conica' - Picea glauca 'Conica' Świerk o karłowym wzroście, gęstym, stożkowym pokroju, wysokości do 3 m. Szczególnie polecany do małych ogrodów. Najlepiej rośnie na żyznych, dostatecznie wilgotnych glebach, na stanowiskach słonecznych.
Świerk biały 'Daisy's White' - Picea glauca 'Daisy's White'
Cena: 22,00 zł
Świerk biały 'Daisy's White' - Picea glauca 'Daisy's White' Stożkowy, silnie zagęszczony, zwarty pokrój. Dorasta do 1,5-2 m. wysokości. Wiosenne młodociane przyrosty w kolorze kremowobiałym lub jasnożółtym, utrzymującym się do końca VI. Najlepsze są dla tej odmiany wilgotne i żyzne gleby. Odporna na mróz. Polecana
Świerk biały 'Dendrofarma Gold' - Picea glauca 'Dendrofarma Gold'
Cena: 22,00 zł
Świerk biały 'Dendrofarma Gold' - Picea glauca 'Dendrofarma Gold' Odmiana o początkowo kulistym, później spłaszczonym pokroju, osiągająca po 15 latach ok. 0,5 m wys. Igły są w kolorze żółtym. Ma przeciętne wymagania glebowe. Preferuje stanowiska słoneczne. Polecana jest na skalniaki, do małych ogrodów oraz uprawy w doni
Świerk biały 'Echiniformis' - Picea glauca 'Echiniformis'
Cena: 20,00 zł
Świerk biały 'Echiniformis' - Picea glauca 'Echiniformis' Wolno rosnący krzew o pokroju płasko kulistym, dorasta do 1 m wys. Igły niebieskozielone. Nadaje się do sadzenia pojedynczo lub w grupach na rabatach, do pojemników, ogródków skalnych, wrzosowisk. Odmiana mrozoodporna.
Świerk biały 'Laurin' - Picea glauca 'Laurin'
Cena: 20,00 zł
Świerk biały 'Laurin' - Picea glauca 'Laurin' Odmiana wolno rosnąca o zwartym stożkowym pokroju do 1 m wys. Igły krótkie, cienkie i miękkie. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych i półcienistych oraz umiarkowanie wilgotnych gleb. Stosowana na skalniakach, do donic i małych ogrodów.
Sklep jest w trybie podglądu
Click Shop | Hosting home.pl