Lista roślin

Pęcherznica - Physocarpus

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Pęcherznica kalinolistna 'Anny's Gold' - Physocarpus opulifolius 'Annys Gold' PBR
Cena: 29,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Anny's Gold' - Physocarpus opulifolius 'Annys Gold' PBR

Niski, zwarty krzew; liście drobne, żółte z delikatną białą obwódką;

Pęcherznica kalinolistna 'Dart's Gold'
Cena: 14,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Dart's Gold'

Pęcherznica kalinolistna 'Dart's Gold'

Physocarpus opulifolius 'Dart's Gold'

 

Silnie rosnący krzew dorastający do 3 m wysokości i 2 m szerokości. Przyrasta rocznie ok. 50cm.

Liście 3-klapowe, jaskrawożółte , starsze zielonkawe , jesienią przebarwiające się na czerwono-pomarańczowo. Młode pędy i ogonki liściowe czerwone.

Kwiaty białe z różowym odcieniem. Ich miejsce po przekwitnięciu zajmują czerwone owoce. Kwitnie w końcu czerwca na początku lipca.

Dobrze rośnie na każdej glebie, stanowiskach słonecznych do półcienistych. Dobrze rośnie zarówno na glebach suchych jak i wilgotnych. Odporna na mrozy. Odporna na choroby i szkodniki.

Polecana na żywopłoty lub grupy do barwnych kompozycji.
Pęcherznica kalinolistna 'Dart's Gold' - Physocarpus opulifolius 'Dart's Gold'
Cena: 14,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Dart's Gold' - Physocarpus opulifolius 'Dart's Gold' Silnie rosnący krzew dorastający do 3 m wys. i 2 m szer. Przyrasta rocznie ok. 30 cm. Liście 3-klapowe, jaskrawożółte, z wiekiem zieleniejące. Kwiaty białe z różowym odcieniem. Kwitnie w końcu czerwca na początku lipca.
Pęcherznica kalinolistna 'Diable d'Or' - Physocarpus opulifolius 'Diable d'Or'
Cena: 27,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Diable d'Or' - Physocarpus opulifolius 'Diable d'Or' Krzew o pędach prosto wzniesionych dorastający do 1,5-2 m wys. Liście ciemnopurpurowe, a na na końcach pędów pomarańczowe. Kwiaty białe, kontrastowe w stosunku do liści. Lubi stanowiska słoneczne. Gleby żyzne i wilgotne. Odporny na mrozy. Polecany do nasa
Pęcherznica kalinolistna 'Diablo' - Physocarpus opulifolius 'Diablo'
Cena: 14,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Diablo' - Physocarpus opulifolius 'Diablo' Krzew wysokości do 1,5 m, o czerwono-brązowych liściach. Kwiaty kremowo-białe, kontrastowe w stosunku do liści, rozwijają się w VI. Krzew zalecany donasadzeń grupowych lub na kolorowe żywopłoty. Małe wymagania glebowe.
Pęcherznica kalinolistna 'Diabolo' - Physocarpus opulifolius 'Diabolo' PBR
Cena: 49,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Diabolo' - Physocarpus opulifolius 'Diabolo' PBR

Pęcherznica kalinolistna 'Diabolo'

Physocarpus opulifolius 'Diabolo'

 

Krzew silnie rosnący osiągający 2-3 m wysokości i tyle samo średnicy. Starsze gałęzie łukowato wyginają się na boki do samej ziemi. Na starszych gałęziach kora łuszczy się strzępiasto.

Liście ciemno czerwono-czarne, 3-5 klapowe, długości do 7 cm (na długopędach większe - nawet do 10 cm). Mocny akcent kolorystyczny.

Biało-różowe kwiaty (średnicy do 1 cm) z licznymi purpurowymi pręcikami zebrane są w wypukłych baldachogronach (średnicy do 5 cm), które powstają na bocznych gałązkach. Krzew kwitnie w maju-czerwcu, czasem w lipcu. Owoce złożone są z kilku drobnych mieszków czerwonawych przed dojrzeniem (wrzesień), po dojrzeniu szeleszczące.

Jest krzewem żywotnym, bardzo wytrzymałym na suszę i niewymagającym co do gleby. Krzewy swobodnie rosnące mają bardzo ładny kulisty pokrój. Ciekawe są również puszyste kwiatostany dzięki bardzo licznym pręcikom i zaczerwienione przed dojrzeniem owoce. Krzew miododajny. Nadaje się do sadzenie pojedynczo, w grupach i szpalerach.
Odmiana purpurowa jest bardzo cenna do zestawień kolorystycznych w ogrodach. Najbardziej intensywne ciemnoczerowobrązowe zabarwienie liści mają krzewy rosnące w miejscach nasłonecznionych.
Pęcherznica kalinolistna 'Luteus'
Cena: 14,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Luteus'

Pęcherznica kalinolistna 'Luteus'

Physocarpus opulifolius 'Luteus'

 

Krzew, dorasta do 2 m wysokości   i 2,5 m szerokości, przyrasta rocznie ok. 30 cm.

Wczesnym latem zakwita białymi, czasem zaróżowionymi kwiatami, około 5 cm średnicy, zebranymi w gęste, kuliste baldachogrona. Wygląda bardzo efektownie w okresie dojrzewania owoców - pęcherzowato rozdętych, zaczerwienionych mieszków.

Najmłodsze liście koloru pomarańczowożółtego, potem żółte a starsze zielenieją.

Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych. Jest odporna na mróz, suszę i wilgoć. Dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza.

Polecana do różnego typu ogrodów, jako mocny akcent kolorystyczny. Dobra na żywopłoty nieformowane i cięte.
Pęcherznica kalinolistna 'Luteus' - Physocarpus opulifolius 'Luteus'
Cena: 14,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Luteus' - Physocarpus opulifolius 'Luteus' Krzew wysokości do 3 m, o jasnożółtych liściach na młodych przyrostach, później nieco zieleniejących. Roślina zalecana do nasadzeń grupowych lub barwnych żywopłotów. Małe wymagania glebowe, ale lepiej rośnie na glebach żyznych.
Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron'
Cena: 14,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron'

Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron'

Physocarpus opulifolius 'Red Baron'

 

Krzew dorastający 2-3m wysokości o wyprostowanym pokroju w młodym wieku.

Liście 3-5 klapowe, w zarysie jajowato-eliptyczne, długości do 7 cm, piłkowano-ząbkowane, nagie, ciemnoczerwone z wyraźnym unerwieniem, nieco węższe niż u odmiany „Diabolo”.

Kwiaty białe z różowym odcieniem, zebrane w baldachogrona o średnicy ok. 5 cm.

Owoc czerwony, złożony z 3-5 ostro zakończonych mieszków.

Wymaga słonecznego stanowiska. Dobrze rośnie na każdej glebie. Bardzo wytrzymały na mrozy i suszę. Polecany jako ciekawy akcent kolorystyczny w ogrodach przydomowych. Dobrze znosi przycinanie. Bardzo cenna odmiana.
Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron' - Physocarpus opulifolius 'Red Baron'
Cena: 14,00 zł
Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron' - Physocarpus opulifolius 'Red Baron' Krzew o wyprostowanym pokroju, dorastający do 1,5-2 m wys. Kwiaty białe, lekko różowe, zebrane w baldachogrona. Liście 3-5 klapowe, ciemnoczerwone. Stanowisko słoneczne. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby. Wytrzymały na mróz i suszę. Dobrze znosi przy
Pęcherznica kalinolistna LITTLE DEVIL - Physocarpus opulifolius LITTLE DEVIL 'Donna May' PBR
Cena: 40,00 zł
Pęcherznica kalinolistna LITTLE DEVIL - Physocarpus opulifolius LITTLE DEVIL 'Donna May' PBR

Karłowy krzew, osiągający 1,2 m wys.; liście bardzo drobne, purpurowe;

Sklep jest w trybie podglądu
Click Shop | Hosting home.pl