Lista roślin

Świdojarząb - Amelasorbus

Liściaste

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Berberys Thunberga 'Golden Torch'
Cena: 18,00 zł
Berberys Thunberga 'Golden Torch'

Berberys Thunberga 'Golden Torch'

 

Berberis thunbergii 'Golden Torch'

 

 

Atrakcyjna ciernista odmiana krzewu dorastająca do 70cm wysokości i 0,5m szerokości.

Posiada pędy wzniesione ku górze, bogato ulistnione.Liście jaskrawo-żołte, łopatkowate - jesienią złotawożółte i czerwonawe.

Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty są żółte i niepozorne. Po przekwitnięciu na krzewie pojawiają się jaskrawo – czerwone, błyszczące owoce o elipsoidalnym kształcie. Odporny na mróz.
Berberys Thunberga 'Green Carpet' - Berberis thunbergii 'Green Carpet'
Cena: 15,00 zł
Berberys Thunberga 'Green Carpet' - Berberis thunbergii 'Green Carpet' Niski, ciernisty krzew o płożących pędach, dorastający do 0,7m wys. 1,5m szer. Liście jasnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowy kolor. Kwiaty żółte (V). Owoce czerwone, dekoracyjne. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, stanowisko sł
Berberys Thunberga 'Harlequin'
Cena: 15,00 zł
Berberys Thunberga 'Harlequin'

Berberys Thunberga 'Harlequin'

Berberis thunbergii 'Harlequin'

 

Zwarty, gęsty krzew dorastający do 1,5 m wysokości, o drobnych czerwonych liściach, pokrytych białymi, szarymi i różowymi plamkami i żółtych kwiatach pojawiających się w maju.

Odmiana odporna na mróz. Lubi gleby kwaśne i lekko kwaśne. Odmiana dobra do zestawień kolorystycznych.
Berberys Thunberga 'Helmond Pillar'
Cena: 15,00 zł
Berberys Thunberga 'Helmond Pillar'

Berberys Thunberga 'Helmond Pillar'

Berberis thunbergii 'Helmond Pillar'

 

Niewysoki, ciernisty krzew, rosnący kolumnowo. Osiąga 1,5 metra wysokości. Liście purpurowoczerwone, drobne, na pędach ciernie. Kwiaty żółte, drobne. Wykorzystywany na wąskie szpalery, mieszane żywopłoty oraz w kompozycjach z innymi roślinami.

Roślina tolerancyjna, stanowisko słoneczne do półcienistego, gleba umiarkowanie wilgotna. Całkowicie mrozoodporny, mało wymagający. Dobrze znosi trudne warunki, odporny na suszę.

Berberys Thunberga 'Kobold' - Berberis thunbergii 'Kobold'
Cena: 16,00 zł
Berberys Thunberga 'Kobold' - Berberis thunbergii 'Kobold' Karłowy, zwarty krzew o pokroju płaskokulistym dorastający do 0,5 m wys. i 0,8 m szerokości. Liście zielone, drobne, lśniące, jesienią jaskrawoczerwone. Bardzo liczne żółte kwiaty i czerwone owoce, długo utrzymujące się.
Berberys Thunberga 'Maria' - Berberis thunbergii 'Maria'
Cena: 25,00 zł
Berberys Thunberga 'Maria' - Berberis thunbergii 'Maria' Polska odmiana berberysu. Krzew o wyprostowanych pędach, dorastający do 1,5m wys. Liście złoto-żółte z karminowym obrzeżeniem, jesienią przebarwiające się na pomarańczowo- czerwone. Owoce liczne, czerwone. Preferuje gleby żyzne, stanowisko słoneczne. Pole
Berberys Thunberga 'Orange Beskid'
Cena: 16,00 zł
Berberys Thunberga 'Orange Beskid'
 
Berberys Thunberga 'Orange Beskid'
Berberis thunbergii 'Orange Beskid'
Berberys Thunberga 'Orange Rocket'
Cena: 16,00 zł
Berberys Thunberga 'Orange Rocket'

Berberys Thunberga 'Orange Rocket'

Berberis thunbergii 'Orange Rocket'

 

Krzew o wyjątkowo pomarańczowym zabarwieniu listowia. Nowa odmiana o wyprostowanym, kolumnowym, i zwartym pokroju, silnie krzewiąca się, wolnorosnąca, dorastająca do 120cm wysokości i 40cm szerokości.

Wyjątkowy, bo ceglasto-pomarańczowy  kolor liści sprawia, że jest to cenna odmiana do barwnych kompozycji kolorystycznych   w zestawieniach ogrodowych. Ta barwa liści utrzymuje się przez cały sezon letni.

Dodatkową ozdobą krzewu są drobne, żółte kwiaty, które pojawiają się od kwietnia do czerwca w gronach, a na dodatek są pachnące.

Również dekoracyjne są czerwone owoce zdobiące krzew, występujące w skupiskach po 2-4 w każdym węźle.

Jest doskonały do nasadzeń w ogrodach skalnych, na niskie żywopłoty, do pojemników oraz na obwódki.
 
Berberys Thunberga 'Pink Queen'
Cena: 15,00 zł
Berberys Thunberga 'Pink Queen'

Berberys Thunberga 'Pink Queen'

Berberis thunbergii 'Pink Queen'

 

Bardzo efektowny, ciernisty krzew dorastający do 1,5 m wysokości. Liście czerwone z wyraźnymi, licznymi, jasnoróżowymi przebarwieniami. Kwiaty żółte w maju, owoce czerwone.
Wymagania glebowe przeciętne, stanowisko słoneczne. Doskonała odmiana do nasadzeń pojedynczych i barwnych kompozycji w różnych typach ogrodów.
Berberys Thunberga 'Powwow'
Cena: 15,00 zł
Berberys Thunberga 'Powwow'

Berberys Thunberga 'Powwow'

Berberis thunbergii 'Powwow'

 

Odmiana o wyprostowanych pędach do 1,5 m wysokości.

Charakteryzuje się pokrojem kolumnowym. Jest gęsto ulistniony. Ciekawy jest fakt, że jego liście zmieniają barwę z żółtej na zieloną z jasnymi plamkami. Jesienią natomiast przebarwiają się na pomarańczowo lub czerwono .

Kwiaty bladożółte, owoce czerwone. Nadaje się doskonale do nasadzeń pojedynczych, kompozycji roślinnych.  Małe wymagania glebowe.
Berberys Thunberga 'Red Carpet' - Berberis thunbergii 'Red Carpet'
Cena: 15,00 zł
Berberys Thunberga 'Red Carpet' - Berberis thunbergii 'Red Carpet' Rozłożysty krzew dorastający do 0,5 m wys. i 1 m szer. Liście owalne, wydłużone, czerwone. Kwitnie na przełomie maja i czerwca, kwiaty drobne, żółte. Owoce jajowate różowo-czerwone. Stanowisko słoneczne. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby. Świetny na
Berberys Thunberga 'Red Pillar' - Berberis thunbergii 'Red Pillar'
Cena: 15,00 zł
Berberys Thunberga 'Red Pillar' - Berberis thunbergii 'Red Pillar' Ciernisty krzew o kolumnowej formie. Liście purpurowe z jaśniejszą obwódką, od spodu ciemnozielone. Kwiaty żółte (V). Wys.ok. 1-2 m, szerokość ok. 1 m. Stanowisko słoneczne. Nie ma specjlanych wymagań co do gleby. Odporna na mróz i zanieczyszczenia. Świet
Sklep jest w trybie podglądu
Click Shop | Hosting home.pl